GÜZELLİK

4 ADIMDA PRATİK PEDİKÜR

4 adımda pratik pedikür

Yaz aylarında terlik ve sandalet giydiğimizde dikkatler ayaklarımızda olur.Bizler ise ayaklarımızın daha bakımlı olmasına özen gösteririz.Kendimize 15 – 20 dakika ayırarak evde kendi pedikürümüzü yapabiliriz.İşte sizler için 4 adımda pedikür.

Yaz aylarında ödem tutup şişen ayaklarımız için biraz olsun rahatlamak amacıyla bu yöntemi mutlaka deneyin.Büyük bir kabın içerisine soğuk suyla doldurun içine biraz banyo tuzu ve biraz da himalaya tuzu ekleyin. Bu şekilde 10-15 dakika bekleterek ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz.

Kabak kesesi yada kuru fırçayla duşta ayak ve bacaklarınızı ovarak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.Bu işlemi alışkanlık haline getirin.Ayaklarınızdaki yorgunluğu azaltabilirsiniz.

Ölü derilerden kurtulmak için mutlaka peeling yapın.Ölü derilerden kurtulmak için mutlaka peeling yapın.Bu aşamadan sonra topuklarınızı topuk taşıyla ovun.

Yüzümüz ve vücudumuz gibi ayaklarımızın da neme ihtiyacı vardır.Banyo sonrası mutlaka ayaklarınızı nemlendirin.Ayaklarınız çok kuru ise nemlendiriciyi sürüp üstüne çorap giyin böylece bütün gece nemi ayaklarınız emicektir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı