Güzellik

Burun Makyajı Nasıl Yapılır ?

Burun Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj, çok çeşitli amaçlar için kullanılan gerek güzel bir görünüme sahip olmak, gerek yüzdeki istenmeyen kusurların kapatılması için geçmişten bugüne kadar hep hayatın içinde yer almış bir işlemdir.

Sanatçıların da kullandıkları makyaj türleri sadece güzel görünmek için değil, aynı zamanda gerek moda ve gerekse istedikleri roller içinde gerek duydukları ve yaptıkları bir takım işlemlerdir.

Neden Makyaj Yapılır

Herkesin bildiği üzere makyajlar yüz bölgelerinde göz kalemleri, özel yüz boyaları gibi malzemelerle birkaç küçük dokunuşla güzelleşmek adına yapılan işlemlerdir.

Toplumda artık sadece kadın değil erkeklerinde özel ilgi odağı haline gelmiş olan makyajlar aynı zamanda sadece güzelleşmek için değil birçok sanatçının da oynayacağı filmler için belli rollere bürünmek adına kullandıkları bir yöntem haline gelmiştir.

Böylelikle makyajlar artık güzel görünmek adına kullanılan bir yöntem halinden çıkmış ve alanını genişleterek adeta bir sanat haline dönüşmüştür.

Makyaj Çeşitleri

Makyaj, doğru kullanımında insanların yüz hatlarını ortaya çıkararak güzel bir görünüm verse de makyajın kötü yapılması da kötü bir görünümün ortaya çıkmasına da sebebiyet verebilir.

Makyaj yaparken yüz hatlarını bilmek ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanarak doğru zamanda doğru bir makyaj yapmak çok önemlidir.

Böylelikle makyajların alanının çok geniş olduğunu söylemek de mümkündür.

Burun Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj çeşitlerinden biri de burunlar için yapılan makyajlardır.

Burunlar için yapılan makyajlar, birçok insan için farklılık gösterebilmektedir.

Bazı insanların burunları geniş olduğundan bunlar için burun genişliğini düzeltmek, bazı insanların uzun bir buruna sahip olmalarından dolayı burun uzunluğunun küçültmek için makyaj yapılır.

Bazı insanların da kemerli bir buruna sahip olmalarından dolayı daha güzel bir burun görünümü için bu yönde makyaj yöntemleri yapılır.

Burun özelliğine göre değişen bu makyajların yapılış şekilleri ve tonları da böylece birbirinden farklılık gösterirler.

Yapılacak burun makyajına bağlı olarak makyaj tonları da koyu veya açık seçilmelidir, çünkü koyu bir tonun seçilmesi burun hatlarını belirginleştirerek burnun daha büyük görünmesine sebep olabilir.

Bir diğer kullanılacak malzeme de fondöten kullanmaktır. Kemerli burun üstüne uygulanacak koyu fondöten kemerli burnun daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

Kapalı
Kapalı