Dekorasyon

Farklı Sandalye Tasarımları

SANDALYE'NİN TARİHİ

Sandalye M.Ö 4500 yılında Sümerlerin Arkeolojik kazılarda ortaya çıkmıştır.Medeniyetler arasında yaygınlaşmaya başladı.Günümüze kadar çok fazla değişkenlik göstermiştir.Sandalye döşeme tarzı ise Fransa da Rococo stili olarak 1725 de başladı. Atlantik de ise 1840’lar da Sallanır sandalyeler ortaya çıktı.

Sandalye örnek alınarak birçok mobilya türleri de ortaya çıkmıştır.Birçok yerde görüp de dikkatimizi çekmeyen kafamızı çevirip bakmadığımız sandalyeler aslında medeniyetlerin yükselme açısından çok önemli bir hal almıştır.Sandalye Sümerlerden başlayıp hükümdarların,padişahların muhteşem tahtları haline gelmiştir.

Sandalyenin tarihi aslında ilk dönemlerde taş dan daha sonra ahşap dan olmuş günümüzde ise metal, plastik, döküm sandalyeler, tolix ve bar sandalyeleri olmak üzere her mekana güzellik katan tasarımlarıyla ilgi çeken bir mobilya haline gelmiştir.

Günümüzde sandalyeler artık her yerde mutfağımızda, salonumuzda, yatak odamızda, balkonumuzda,bahçemizde ve ofislerde her yerde tasarımlarıyla ilgi odağı olmuştur.Benim için ise ilginçlik yada bazen sadelik çok önemlidir.Farklı olsun sadece benim evimde olsun isterim.İnsanların dikkatini çeksin ve her yerde anlatılsın.Aslında en önemlisi de hem farklı hem kullanışlı olmasıdır.

Salonda yada bahçede sallanır bir sandalye muhteşem bir tasarım haline gelebilir.Bir kitap bir çay yada kahve tam bir keyif verici bir ortam yaratabilirsiniz.

İlk görüşte bambaşka bir mobilya gibi görünür fakat içerisinden bir sandalye çıkan tasarımlar ise her zaman ilgi çekici olabilir.Eğlenceli bir sandalye ye kim hayır der…İlginç tasarımlarıyla bir çok sandalye modelleri de dikkat çekici olabilir.

Sade sevenler içinde bir çok tasarım vardır.Özellikle ahşap sandalyeler benim için hem tarih kokar hemde şıklık göstergesidir.Sandalyeler hayatımızın her köşesinde  özellikle cafelerdeki sandalye seçimleri, her yaşdaki insanlar için ilgi çekici olabilir.

Gelin sizlerle beraber farklı tasarım sandalye görsellerine göz atalım:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı