HOBİ

HOBİ EDİNMEYEN İNSANLARIZ, PEKİ HOBİ NEDİR?

Hobi Edinmeyen İnsanlarız, Peki Hobi Nedir?

Yok olmuş keşfedilmemiş yetenekler vardır.İçimizde kalan bir çok ukdeler vardır.Her zaman ” aman çocuğum öyle meslek mi olur onu hobi olarak yaparsın gerçek bir mesleğin olsun” demeler vardır.Ne yazık ki gerçek mesleklerimiz hobileri hayaller olarak çöpe attı, atmaya da devam etmektedir.

Hobi edinmenin önemi

Hobi edinmek bir çok insan için zordur.Hep bir bahanemiz vardır.Sürekli çalışıyorum, çocuğum var, okuyorum ve zamanım yok gibi sıralıyoruz.Aslında enerjimizi ve yaşam kalitemizi artırmak için her insanın mutlaka bir hobi edinmesi gerekir.Bir takım kendimizi ödüllendirmek gibidir.İnsanın haftada bir günde olsa hobi edinmesi ve o bir hafta enerjimizin yükseldiğini fark edebiliriz.

Hobiler insanların boş zamanını doldurmasının yanı sıra çok büyük işlevleri vardır.Hobiler kişinin karar alma, sözel yeteneklerini, iletişim yeteneklerini arttırmasını sağlıyor.Ayrıca insanlarla iletişim kurma sayesinde çevre edinmesine yardımcı oluyor.

Keyifle yaptığı hobisi olan, enerjisini doğru kullanan kişiler ne olursa olsun yeni güne heyecanla uyanırlar.Yaptığı hobi sayesinde yeni insanlarla paylaşımda bulunarak hayatlarını zenginleştirirler. Hobi insana keyif veren bir uğraştır.Hobi denince akla pul, taş, para, örgü, ahşap oyma gibi işlerde hobi olabilir. Hobi insanlara parada kazandıra bilir.

Hobiye ilgili olan insanlar genellikle emekli ve gençlerdir.Kendilerini boşlukta hisseden insanlar genellikle kendilerine bir meşgale ararlar.Kendilerinin hala işe yarar olduklarını ispat etmek isterler.Kişiyi son derece rahatlatan ve stresli ortamdan uzaklaştıran bir uğraştır.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı