MODA

RETRO NEDİR ? RETRO MODASI NEDİR ?

RETRO NEDİR ? RETRO MODASI NEDİR ?

Retro nedir ?

Öncelikle retronun kelime anlamıyla başlayalım, retro latin kökenli bir kelimedir.Geçmişe ait, geçmişe yönelik, geçmişi kapsayan anlamları vardır. Retro birçok alanda olsa da moda da karşımıza çıkıyor.Moda dilinde Retro nedir?Geçmiş deki parçaları ifade eder ve bir dönemde trend olarak kullanılan kıyafetlerin ve ya aksesuarların tekrardan moda olması ve tekrardan kullanılması anlamına gelir.Genel olarak 1970 ve 1980 yıllarının tarzını yansıtır Retro modası.

Retro Modası Nedir ?

Son dönemlerde retro mayolar, takılar, gözlükler ve kıyafetler görmekteyiz.Tabiki de eski tarzlarda giyinelim demiyoruz. Retro parçalarımızı günümüze uyarlayarak çok şık ve havalı olabiliriz.

1.Gözlüklerde retro 

                   

Örnek olarak geçmişte çok moda olmuş kedi çerçeveli gözlüklerin şimdide moda olmasını düşüne biliriz.Ve aynı şekikde yuvarlak gözlüklerde öyledir.Bu parçalarla da hem tarz hemde şık hale gelebiliriz.

2. Takılarda retro

Gözlüklerden sonra takılarda da retro modası başladı. Retro takıları günlük hayatda da rahatça kullanabiliriz.

3.Elbiselerde retro  

Elbiselerde göğüs altından bollaşan ve verev kesimli etekler retroyu temsil etmektedir.Spor ve abiye olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır. Retro’nun özelliklerinden biriside abartıdır.

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı