Hobi

Strese İyi Gelen Bir Hobi: Örgü Örmek

Gelin hep beraber örgü örmekten konuşalım.Örgü benim için, hobi olmaktan çıkmış keyif aldığım hatta takıntı haline gelen muhteşem bir iş olmuştur her zaman.Bence çoğu insanın hayatında bir kere olsun denediğini düşünüyorum.İster çalışan ister ev hanımı olsun yarım saat olsa eline alıp örgü ördüğünde kafasının bir süreliğine dinlendiğini ve kötü düşüncelerden uzaklaştırdığını düşünüyorum.

Örgü örmek depresyona, kötü düşüncelere, strese çok iyi gelen bir hobi olduğunu kendimden bilirim. Bendeki bu örgü merakı 14-15 yaşlarında başlamıştı.O zamanlar bu kadar çeşit yoktu.O zamanlar komşu teyzeler vardı.Bende onların ellerine bakarak ilk dantelle başlamıştım.Örgüyü becerebilmek o kadar mutlu ediyordu ki beni kendimi çok büyük bir iş başarmış gibi hissediyordum.İlk dantelle, sonrası lifle, battaniye, yelek, patik, amigurumi derken bütün hepsini başardığımı gördüm.Bir süre  sonra ticarete başladım.Keyif aldığım bir hobiden para kazanmaya başladım.

Bu keyif veren huzur veren örgü hobilerinin çeşitlerine gelin beraber bakalım.

İki şiş ve bir yumak işte bu kadar.Şişlerle tanışmam biraz uzun sürdü.Her zaman beceremem yapamam diye bir türlü cesaret edemedim.Sonrasında ise videolarla kendi kendime şişlerle bir şeyler üretmeye başladım.Ve çıkan sonuçlara ben bile inanamadım.

Şişlerle birçok şey yapabiliriz.Örneğin; şapka, atkı, patik, kazak, yelek ve çocuklarımıza sevimli kıyafetler örebiliriz.

Gelelim tığ örgülerine; aslında benim en keyif aldığım tığ örgüleridir.Tığla hayal gücümü kullanarak daha muhteşem örgüler çıkarabiliyorum.Benim için bir tığ, bir yumak ve bir fincan çay olsun yeter.Bu muhteşem üçlü benim için hayat felsefem diyebilirim.Tığla hayal ettiğiniz çoğu şeyleri gerçekleştire bilirsiniz.

Bir fincanınızı süsleyebilirsiniz.Muhteşem takılar yapabilirsiniz.Benim için en önemlisi amigurumi çocuklarınıza, dostlarınızın çocuklarına yada para kazanmak için muhteşem oyuncaklar tasarlayabilirsiniz.Yapması o kadar eğlenceli bir iş ki çıkan sonuç çocuklar gibi sevindiriyor insanı.

Tığla kendinize muhteşem tasarım croplar da yapabilirsiniz.Yazları plajlarda dikkat çekmek bu kadar kolay.Renkler ve model sadece ve sadece sizin hayal gücünüze bağlı.Yeter ki isteyelim bizler hayal gücümüzle muhteşem şeyler yaratabiliriz.

Sonbahardayız  ve önümüz kış soğuklar geliyor.Evde ayaklarımızın sıcacık olması için farklı tasarım patikler yada botlar örebiliriz.

Örgü denince benim için hobi dışında hayal gücünü gerçekleştirme yoludur.Aklınıza ne gelirse kendiniz için, ev dekorasyonunuz için yada bahçeniz için bile güzel tasarımlar yapabilirsiniz.Yarım saatte olsa örgü örerek stresten uzak durmanın en güzel yolu örgü örmektir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı